Valaki segítene megoldani ezt a 2 matek feladatot?


Az egyik feladat igy szól: Pótold a hiányzó számlálót vagy nevezőt úgy, hogy az egyenlőség igaz legyen!

(A ‘/‘ jel az a törtvonal)

144/180= 12/(ures)=(ures)/5=16/(ures)=48/(ures)=(ures)/65

A másik feladat igy szól:

Rendezd a következő számokat növekvő sorrendbe!

(A ‘/‘ jel megint a törtvonalat jelenti,viszont ebbe vannak tizedes törtek is és valamelyik minusz)

2/5 ; 0,5 ; -1/3 ; -12/5 ; 0,8 ; 25/4 ; 5/9 ; -1,2



2018. jan. 2. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:
144/180=12/15=4/5=16/20=48/60=52/65
2018. jan. 2. 14:08
 2/2 anonim válasza:
100%

Az első feladat 144/180=12/15

A másik pedig: -12/5<-1/3<-1,2<2/5<0,5<5/9<0,8<25/4

(A tízedes töteket át kellet váltani törtbe vagy akár fordítva is lehet és úgy már könnyen sorrendbe tudod állítani)

2018. jan. 2. 14:24