PekingiKacsa kérdése:

Valaki megoldja ezt a matek feladatot?

Három könyvespolcon összesen 172 darab könyv van. Az elsőn 32-vel több, mint a másodikon, a harmadikon pedig kétszer annyi, mint a másodikon. Hány könyv van külön-külön az egyes polcokon?

2017. dec. 9. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legyen a 2. polcon lévő könyvek száma x.

Így az első polcon x+32 könyv van, a harmadikon pedig 2x.

Így fel lehet írni, hogy 172=x+32+x+2x

x-re meg kell oldani, majd kiszámolni az 1-1 polcra eső könyveket.

2017. dec. 9. 11:53
 2/4 anonim ***** válasza:

A két kijelentő mondat állításai alapján felírhatunk 3 egyenletet.

A, B és C az egyes polcokon lévő könyvek száma.

Az egyenletek:

I. A+B+C=172

II. A=B+32

III. C=2B


Az I. egyenletbe helyettesítsük be A és C értékét a II. és III. alapján.

Majd a kiszámolt B visszaírva II. és III. -ba megkapjuk A és C-t.

2017. dec. 11. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Gratulálok csináltál egy egyszerű feladatból 3-változós egyenletet... Az első csinálta jól.
2017. dec. 11. 19:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne keverjük a szezont a fazonnal! Nem három változós(?) egyenletről, hanem három egymástól független egyenletből álló egyenletrendszerről van szó.

Ha ezt így letisztázva megérted (akár te is), akkor bonyolultabb feladatokban is hasznát veheted az általam átadott ismeretnek.

2017. dec. 11. 19:38