Ezt a számolási feladatot megoldja nekem valaki?


Ebben a rém egyszerű példában elakadtam, tudnátok benne segíteni?

150 g desztillált vizünk van. 40 m/m%-os oldat hígításával hány g 25 m/m%-os oldatot állíthatunk elő ezzel a desztillált vízzel?

A válaszokat előre is nagyin köszönöm.



2014. dec. 28. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:

(x-150)*0,4/x=0,25

0,4*x-150*0,4=0,25*x

(0,4-0,25)*x=150*0,4

x=150*0,4/(0,4-0,25)

2014. dec. 28. 11:00
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor jól tudtam, hogy keverési egyenlettel kell megoldanom. Ja, és nem nagyin, hanem nagyon köszönöm:))
2014. dec. 28. 13:48
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja ez nem keverési egyenlet most jövök rá...
2014. dec. 28. 13:54