Mexi12 kérdése:

Helo please valaki megoldja nekem ezt a mertani FELADATOT? ABC 3szogben, AB/AC=4/3 M (A) =90fok, AD=24cm, AD=MAGGASAG D (eleme) BC K=? T=?


2016. júl. 11. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Ez melyik eleme a háztartásnak? Talán megfelelő kategóriába kéne átrakatani.
2016. júl. 11. 23:38
 2/5 anonim ***** válasza:

ha érthetőbben leírod a kérdést tudok segíteni. Mi akar lenni az a M(A)=90 fok? AD = 24cm

De mi akar lenni az AD=magasság D(eleme) BC ???

ez eléggé informatikus nyelven íródott :)

2016. júl. 12. 11:45
 3/5 Arp Du ***** válasza:

sztem az A-nál található szög 90 fok

1 vessző hiányzik: AD=magasság, D(eleme) BC

AD valószínűleg az A-hoz tartozó magasság, D a BC szakaszon található


3 derékszögű háromszög, mindegyikre Pitagorasz tétel

4 ismeretlennel 4 egyenlet, így tudnám megoldani

2016. júl. 12. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:

A feladat "szinkronizált" változata:

Egy derékszögű háromszög befogóinak hányadosa 4/3, az átfogóhoz tartozó magassága 24 cm.

Mekkora a háromszög kerülete és területe?

2016. júl. 12. 20:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes feladat, de bármilyen egyenlet nélkül, akár fejben is megoldható.


Ilyen esetben célszerű az arányban megadott oldalú segéd háromszögből kiindulni.

A megoldás ehhez hasonló háromszög lesz, az arányossági tényezőt a magasságok hányadosa adja.

Tehát legyen a segéd háromszög két befogója

a' = 4

b' = 3

Ezek a jól ismert alap Pitagorászi háromszög befogói, aminek az átfogója

c' = 5

A segéd háromszög magassága

m' = a'*b'/c'

m' = 4*3/5 = 12/5

m' = 2,4


Mivel a megoldás háromszögének a magassága

m = 24

ezért az arányossági tényező

n = m/m'

n = 24/2,4

n = 10


Ezzel a megoldást jelentő háromszög oldalai

a = n*a' = 10*4 = 40

b = n*b' = 10*3 = 30

c = n*c' = 10*5 = 50


A terület és a kerület ezek után nem lehet probléma. :-)

2016. júl. 12. 21:11