Mennyi a valószínűsége annak, hogy ha hat kockával dobunk, egyik sem lesz egyes, vagy kettes? Ha lehet, jó lenne a képlet is hozzá!

2010. jún. 3. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:

össze slehetőség: 1,2,3,4,5,6

dobások száma: 6*6/2=18

Kedvező lehetőség : 3,4,5,6


képlet: kedvező eset/összes eset


P=4/18=22.2százalék

2010. jún. 3. 15:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerintem az összes variációk száma 6x6x6x6x6x6=46656, míg a kedvező esetek száma 4x4x4x4x4x4=4096. Így az eredmény 8,78=%.
2010. jún. 4. 11:22