Összeöntünk 60g 2 tömeg%-os és 200g 6 tömeg%-os cukoroldatot?


a,hány db vízmolekula lesz az oldatban?

b,hogyan készíthetnél a kapott oldatból 20 tömeg%-os oldatot?



Segítsetek légyszi. Ezt az egyet nem tudtam megoldani,holnapra kell.

Nagyon köszi előre is



2017. dec. 10. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:

a) A 60g 2%-os oldat azt jelenti, hogy a 60 grammban 2% oldott anyag (cukor) van, vagyis 60*(2/100)=1,2 gramm. Ugyanígy, a 200 grammos oldatban 200*(6/100)=12 gramm oldott anyag található, ez azt jelenti, hogy összesen 60+200-12-1,2=246,8 gramm vizünk van, ebből már meg tudod határozni, hogy hány vízmolekula van benne.


b) Az oldatban 12+1,2=13,2 gramm cukor van. Tegyük fel, hogy x gramm cukrot kell adagolnunk az oldathoz, ekkor 13,2+x gramm cukor lesz az oldatban, az oldat tömege 260+x gramm lesz, tehát az oldat ((13,2+x)/(260+x))*100 tömegszázalékos lesz. Azt szeretnénk, hogyha ez 20 lenne, tehát:


((13,2+x)/(260+x))*100 = 20, ez az egyenlet könnyedén megoldható.

2017. dec. 11. 00:13
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2017. dec. 12. 19:35