Hány tömegszázalékos cukoroldatot készítünk?


200g 15 tömegszázalékos cukoroldatot készítünk.

a./ hány gramm cukrot tartalmaz az oldat?

b./hány gramm vízzel készítettük az oldatot?

c./hány tömegszázalékos lesz az oldat, ha hozzáöntöttünk 200 g vizet?

d./ hány tömegszázalékos lesz az oldat, ha elpárologtatunk belőle 150g vizet?



2016. jan. 1. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

a./ Kiszámolod 200 15%-át.

b./ Kivonod 200-jól a./-t.

c./ Elosztod a./-t 400-zal és szorzod 100-zal.

d./ Elosztód a./-t 50-nel és szorzod 100-zal.

2016. jan. 1. 19:04
 2/3 anonim ***** válasza:

a, 200g*0,15=30g cukrot tartalmaz

b,200-30=170g víz

c,200+200=400 30/400=0,075*100=7,5%

d,200-150=50 30/50=0,6*100= 60%

2016. jan. 1. 20:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm, az új évben nagyon jó egészséget kívánok, hogy válaszaiddal gyarapítsd sokunk tudását!
2016. jan. 2. 10:19