200g 15 tömegszázalékos cukoroldatot készítünk.
a./ hány gramm cukrot tartalmaz az oldat?
b./hány gramm vízzel készítettük az oldatot?
c./hány tömegszázalékos lesz az oldat, ha hozzáöntöttünk 200 g vizet?
d./ hány tömegszázalékos lesz az oldat, ha elpárologtatunk belőle 150g vizet?
2016. jan. 1. 17:24
1/3 anonim válasza:
a./ Kiszámolod 200 15%-át.
b./ Kivonod 200-jól a./-t.
c./ Elosztod a./-t 400-zal és szorzod 100-zal.
d./ Elosztód a./-t 50-nel és szorzod 100-zal.
2/3 anonim válasza:
a, 200g*0,15=30g cukrot tartalmaz
b,200-30=170g víz
c,200+200=400 30/400=0,075*100=7,5%
d,200-150=50 30/50=0,6*100= 60%
3/3 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm, az új évben nagyon jó egészséget kívánok, hogy válaszaiddal gyarapítsd sokunk tudását!
2016. jan. 2. 10:19