Milyen töménységű cukoroldatot kapunk, ha 20 dkg 20%-os és 30 dkg 30%-os cukoroldatot összekeverünk?


Mi az egyenlet?

.....+.....=.....


2015. nov. 11. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
20*0,2+30*03=50*x
2015. nov. 11. 15:54
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Számold ki, hogy melyikben mennyi az oldott anyag, majd a kettőt add össze.


Azt nyilván tudjuk, hogy a két oldat együtt 50 dkg.

Utána ha elosztod a kiszámolt mennyiséget (oldott anyagok összege) az 50 dkg-al és megszorzod 100-al, megkapod, hogy hány százalékos lett.

2015. nov. 11. 15:58
 3/3 anonim ***** válasza:

20dkg 20 %-os, vagyis 4 dkg oldott anyag

30 dkg 30 %-os, vagyis 9dkg oldott anyag

összesen: 50 dkg oldat, 13 dkg oldott anyag


13/50= 0,26 ---> 0,26*100= 26%-os cukoroldat

2015. nov. 11. 17:59