hány %-os lesz? 70 biztos hogy nem
hogy lehet kiszámolni?
2010. márc. 10. 18:14
1/10 anonim válasza:
Sehogyan. Tudni kéne, hogy melyikből mennyi van. Ha az egyikből egy hordó, a másikból egy kiskanál, vagy fordítva, akkor egész más lesz az eredmény.
2/10 A kérdező kommentje:
na ez az hogy nem írja a feladat mert akkor én is ki tudnám számolni szerintem egy egyenlet alapján !:(de akkor biztos hogy olyan 20 és 50 közötti lehet az érték nem?
2010. márc. 10. 18:32
3/10 anonim válasza:
Hát az biztos, hogy közötte lesz.
4/10 anonim válasza:
Ha semmit nem ír,akkor talán úgy érti,hogy ugyanannyi van mindkettőből,tehát 35%.
5/10 A kérdező kommentje:
ez hoyg jött ki leírnád?!!
2010. márc. 10. 19:55
6/10 anonim válasza:
20+50=70
70:2=35% xD
nem én voltam a válaszoló, de gondoltam segítek :) amúgy hányadikos vagy?
7/10 A kérdező kommentje:
most komolyan csak így kell??
egyetemista vagyok!
2010. márc. 10. 20:29
8/10 anonim válasza:
Én úgy csinálnám,hogy vennék mindegyikből 100g-ot.:
100g 20%-os oldatban van 20g alkohol
és szintén 100g 50%-os alkoholban van 50g alkohol.
Tehát így 200g oldatban van 20+50=70g alkohol.
100g-ban pedig 70/2=35 g alkohol lesz
9/10 anonim válasza:
ja de ez a válasz csak akkor jó,ha mindkét oldat azonos tömegű(én ugye fent 100g-mal számoltam mindkét oldat esetében)
10/10 anonim válasza:
az alkohol töménységét térfogatszázalákban adják meg, nem tömegben. A térfogatok pedig nem additívak.
Sztem arra gondol a feladat h a kettő között lesz az új elegy összetétele.