HA összekeverünk egy 20%és 50% -os alkoholt akkor milyen töménységű alkoholt kapunk?


hány %-os lesz? 70 biztos hogy nem

hogy lehet kiszámolni?


2010. márc. 10. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehogyan. Tudni kéne, hogy melyikből mennyi van. Ha az egyikből egy hordó, a másikból egy kiskanál, vagy fordítva, akkor egész más lesz az eredmény.
2010. márc. 10. 18:29
 2/10 A kérdező kommentje:
na ez az hogy nem írja a feladat mert akkor én is ki tudnám számolni szerintem egy egyenlet alapján !:(de akkor biztos hogy olyan 20 és 50 közötti lehet az érték nem?
2010. márc. 10. 18:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát az biztos, hogy közötte lesz.
2010. márc. 10. 18:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha semmit nem ír,akkor talán úgy érti,hogy ugyanannyi van mindkettőből,tehát 35%.
2010. márc. 10. 19:37
 5/10 A kérdező kommentje:
ez hoyg jött ki leírnád?!!
2010. márc. 10. 19:55
 6/10 anonim ***** válasza:

20+50=70

70:2=35% xD

nem én voltam a válaszoló, de gondoltam segítek :) amúgy hányadikos vagy?

2010. márc. 10. 20:21
 7/10 A kérdező kommentje:

most komolyan csak így kell??

egyetemista vagyok!

2010. márc. 10. 20:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám,hogy vennék mindegyikből 100g-ot.:

100g 20%-os oldatban van 20g alkohol

és szintén 100g 50%-os alkoholban van 50g alkohol.

Tehát így 200g oldatban van 20+50=70g alkohol.


100g-ban pedig 70/2=35 g alkohol lesz

2010. márc. 10. 21:01
 9/10 anonim ***** válasza:
ja de ez a válasz csak akkor jó,ha mindkét oldat azonos tömegű(én ugye fent 100g-mal számoltam mindkét oldat esetében)
2010. márc. 10. 21:02
 10/10 anonim ***** válasza:

az alkohol töménységét térfogatszázalákban adják meg, nem tömegben. A térfogatok pedig nem additívak.

Sztem arra gondol a feladat h a kettő között lesz az új elegy összetétele.

2010. márc. 11. 17:20