2011. márc. 9. 10:32
1/1 anonim válasza:
0,4*x+0,8*4=0,7*(x+4)
0,4x+3,2=0,7x+2,8
0,4=0,3x
x=1,33 kg
0,4*4+0,8*5=x*9
1,6+4=9x
5,6=9x
x=62%-os