Két ismeretlen töménységű oldatunk van. Ha az elsőből 5kg-ot a másodikból 4kg-ot összekeverünk 1kg oldószerrel akkor 45%-os oldatot kapunk. Ha az első oldatból 2kg-ot a másodikból 6kg-ot keverünk össze 2 kb oldószerrel akkor 29%-os oldatot kapunk?


Milyen töménységű az első illetve második oldat?

Tudnátok segíteni?:)

Az utolsó mondat h 29%oldatot kapunk kijelentés csak így engedte feltenni


2014. nov. 23. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:

5x+4y=(5+4+1)*0,45=4,5/ *1,5

2x+6y=(2+6+2)*0,29=2,9


7,5x+6y=6,75

5,5x=3,85

x=0.7

2014. nov. 23. 09:52
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

De akkor milyen töménységűek is mert nem vagyok benne biztos h 100%-ig h jól csináltam

2014. nov. 23. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
70%; 25%
2014. nov. 23. 11:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja igen értem mostámr köszönöm a segítséged:)
2014. nov. 23. 11:34