2012. márc. 1. 17:12
1/1 anonim válasza:
x = a kiinduló sómennyiség [g]
y = a kiinduló víz mennyisége az oldatban [g]
z = az ismeretlen mennyiségű hozzáadott só [g]
x/(x+y) = 0,1
(x+z)/(x+y+z) = 0,2
(x+z)/(x+y+z+91) = 0,1