KÉMIA? Mekkora tömegű az a 10%-os sóoldat, amelyben ismeretlen mennyiségű sót feloldva az oldat töménysége 20%-osra nő, a kapott oldathoz 91 g. vizet öntve újra 10 %-os oldatot kapunk?

2012. márc. 1. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:

x = a kiinduló sómennyiség [g]

y = a kiinduló víz mennyisége az oldatban [g]

z = az ismeretlen mennyiségű hozzáadott só [g]


x/(x+y) = 0,1


(x+z)/(x+y+z) = 0,2


(x+z)/(x+y+z+91) = 0,1

2012. márc. 1. 20:38