Előre is köszönöm a választ!2014. dec. 6. 12:08
1/3 anonim válasza:
t%=oldott anyag tömege/oldat tömege x100
10%=y/2000x100
10=y/20
y=200g oldott anyag van az 1. oldatban
t%=oldott anyag tömege/oldat tömege x100
20%=z/3000x100
20%=z/30
z=600 g oldott anyag van benne ( 2. oldat)
600+200= 800
----
2400+1800= 4200
800/42 %-os az oldat kerekítve 19%
2/3 anonim válasza:
1-es, a végén miért a víz tömegével osztottad le? A teljes oldat 5000 gramm, 800/5000=16%