Összeöntünk 2000g 10tömeg%os és 3000g 20tömeg%os koncentrációju konyhasó oldatot, hány tömeg%os oldatot kapunk?

Előre is köszönöm a választ!
2014. dec. 6. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:

t%=oldott anyag tömege/oldat tömege x100

10%=y/2000x100

10=y/20

y=200g oldott anyag van az 1. oldatban

t%=oldott anyag tömege/oldat tömege x100

20%=z/3000x100

20%=z/30

z=600 g oldott anyag van benne ( 2. oldat)

600+200= 800

----

2400+1800= 4200

800/42 %-os az oldat kerekítve 19%

2014. dec. 6. 12:28
 2/3 anonim ***** válasza:
1-es, a végén miért a víz tömegével osztottad le? A teljes oldat 5000 gramm, 800/5000=16%
2014. dec. 6. 12:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Ó, tényleg, bocs:)
2014. dec. 8. 17:24