2011. okt. 11. 22:17
1/1 BKRS válasza:
1) 120g oldatban 4,8g NaCl (120*0,04)
2) 160g oldatban 22,4g Na Cl (160*0,14)
Osszesen:
280 g oldatban 22,4+4,8=27,2g NaCl
A) Az oldat 100*27,2/280=9,71 t%-os
B) 280 - 27,2 = 252,8g viz van
C) 1 mol viz 18g
akkor 152,8g viz 252,8/18 = 14,04 mol
D) 1 mol az 6*10^23 molekula
akkor 14,04 mol 14,04-szer ennyi, vagyis 8,4*10^26 molekula.