120g 4 tömeg%-os konyhasó oldatot elegyítünk 160g 14 tömeg%-os konyhasó oldattal. A: Hány tömeg%-os oldatot kapunk? B: Hány g víz van az oldatban? C: Hány mol víz van az oldatban? D: Hány db vízmolekula van az oldatban?

2011. okt. 11. 22:17
 1/1 BKRS ***** válasza:

1) 120g oldatban 4,8g NaCl (120*0,04)

2) 160g oldatban 22,4g Na Cl (160*0,14)

Osszesen:

280 g oldatban 22,4+4,8=27,2g NaCl


A) Az oldat 100*27,2/280=9,71 t%-os

B) 280 - 27,2 = 252,8g viz van

C) 1 mol viz 18g

akkor 152,8g viz 252,8/18 = 14,04 mol

D) 1 mol az 6*10^23 molekula

akkor 14,04 mol 14,04-szer ennyi, vagyis 8,4*10^26 molekula.

2011. okt. 11. 22:24