-2/6 vagy -2/36?2017. dec. 5. 23:08
1/3 anonim válasza:
Mármint mire gondolsz? Csak a –1/6 van zárójelben, vagy pedig az „ead a –1/6 odikon”?
Amúgy szerintem ennek függvényében a válasz köbgyök(1/e), azaz „köbgyök zárójelben lesz az egyperé”, vagy pedig „ead a 1/36odadikon”, azaz exp(1/36).
A –2/6-ról még nagyjából látom hogy jön ide, de a –2/36-ról amúgy már sehogy sem. (Mindkettő rossz, csak a –2/36 jobban.)
2/3 anonim válasza:
Hatvány hatványozása esetén a kitevőket összeszorozhatjuk, tehát a kitevőben -(1/6)*2=-(2/6)=-(1/3) lesz, tehát e^(-(1/3)), ez pedig köbgyök(1/e)=1/köbgyök(e)-vel egyenlő a törtkitevős hatvány értelmezése szerint.
3/3 anonim válasza:
De lehet az is, hogy a tört volt hatványozva a kitevőben, például
e^(–1/6)^2 = e^(1/36) = exp(1/36), azaz „ead 1/36 odikon”.
Nem egyértelmű a kérdésből, hogy melyik esettel állunk szemben.