A téma elejénél beteg voltam, és egyszerűen nem értem, hogy ez hogy van. Youtube-on néztem videókat, és rá is kerestem, de nem tudom, hogy hogy kéne kiszámolnom. Addig eljutottam, hogy:
(x-12)^2=x^2... innen nem tudom, hogy hogyan tovább.
2016. nov. 9. 17:14
1/4 anonim válasza:
(a - b)2 = (a - b)(a - b) = a*a + a*(-b) - b*a -b*(-b) = a2 - ab - ab + b2 = a2 - 2ab + b2, tehát x^2 - 2x12 (kétszer x-szer 12) + 12^2
2/4 anonim válasza:
(a+b)^2 = a^2+2ab+b^2
(a-b)^2 = a^2-2ab+b^2
3/4 anonim válasza:
Hát figyelj... definíció szerint (x-12)^2 azt jelenti, hogy (x-12)*(x-12), ezt pedig úgy lehet kibontani, hogy a bal oldali zárójelben lévő "számokat" előjelesen összeszorozzuk a másik zárójelben lévőkkel és összeadjuk őket, tehát
x*x+x*(-12)+(-12)*x+(-12)*(-12)=x^2-12x-12x+144
Hogy ezt ne kelljen minden egyes alkalommal végigzongorázni, ezért általánosíthatunk, azt pedig már leírták.
4/4 anonim válasza:
Youtubeon própáld ki a Videótanárt