2x a másodikonból x a másodikon az mennyi? :D

Illetve ha valakinek esetleg kedve támad segíteni a házimban, azt megköszönnèm :D (Igeen, nem figyeltem órán, de akkor most megtsnulomxD)
2017. szept. 13. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
2 almából 1 alma az mennyi? Na, így van az x^2-tel is. Vagy a 2x zárójelben van? Így: (2x)^2
2017. szept. 13. 17:49
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi ésszel el se menj érettségire, mindenki jobban jár ha jelentkezel közmunkásnak.
2017. szept. 13. 17:53
 3/6 anonim ***** válasza:
-5.63
2017. szept. 13. 17:56
 4/6 anonim ***** válasza:
2x^2 - x^2 = x^2
2017. szept. 13. 18:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha az a feladat, hogy meg kell oldani, akkor sima egyenletrendezés:


2x^2 = 0


Első lépésben vagy átviszed a 2-őt a jobb oldalra és folytatod a rendezést vagy ha ügyes vagy, akkor ránézésre kitalálod az x értékét. Menni fog?

2017. szept. 13. 19:30
 6/6 anonim ***** válasza:

ha erre gondoltál: 2x^2-x^2=(felbontva) x^2+x^2-x^2=x^2

ha erre gondoltál: (2x)^2-x^2=(felbontva) 4x^2-x^2=3x^2

2017. szept. 13. 20:07