Exponenciális és logaritmikus kifejezések?


érettségire készülök de nem értem, hogy a megoldó kulcsban mért, és hogyan rendezte át így:


5*5^x + 5^2*5^x = 30

30*5^x = 30


u.i.: még csak egy hete foglalkozok ezzel a témakörrel így nincs túl nagy gyakorlatom benne..:)



2017. nov. 30. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

5^2 =25


5*5^x + 5^2*5^x = 5*5^x + 25*5^x =

(5+25)*5^x = 30*5^x

2017. nov. 30. 10:04
 2/3 anonim ***** válasza:
34%

5^x legyen a.

5*a+(5^2)*a=30

5*a+25*a=30

30*a=30

Írjuk vissza 5^x-et a helyére.

30*5^x=30

Innen menni fog.

2017. nov. 30. 10:52
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget így már értem :)
2017. nov. 30. 11:17