érettségire készülök de nem értem, hogy a megoldó kulcsban mért, és hogyan rendezte át így:
5*5^x + 5^2*5^x = 30
30*5^x = 30
u.i.: még csak egy hete foglalkozok ezzel a témakörrel így nincs túl nagy gyakorlatom benne..:)
2017. nov. 30. 10:01
1/3 anonim válasza:
5^2 =25
5*5^x + 5^2*5^x = 5*5^x + 25*5^x =
(5+25)*5^x = 30*5^x
2/3 anonim válasza:
5^x legyen a.
5*a+(5^2)*a=30
5*a+25*a=30
30*a=30
Írjuk vissza 5^x-et a helyére.
30*5^x=30
Innen menni fog.
3/3 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget így már értem :)
2017. nov. 30. 11:17