Tudnátok nekem segíteni ebben a 4 feladatban? Fontos lenne, de nem tudom megoldani őket :/
2016. febr. 17. 14:20
1/2 anonim válasza:
1,
x^(log(2)x+1)=64
logaritmusra átirva:
log(x)64=log(2)x+1
aozonos alapra hozva:
(log(2)64)/log(2)x=log(2)x+1
6/(log(2)x)=log(2)x+1
log(2)x=a
6/a=a+1
6=a^2+a
0=a^2+a-6
a1=2
a2=-3
log(2)x=2
x=4
log(2)x=-3
x=1/8
2/2 anonim válasza:
2,
5 alapra átirva:
(log(5)(x+20)*(log(5)gyök(5))/(log(5)x)=1 /*log(5)x-el
log(5)(x+20)*log(5)gyök(5)=log(5)x
(log(5)(x+20))/2=log(5)x
log(5)(x+20)=2*log(5)x
log(5)(x+20)=log(5)x^2
szig monotonitás miatt
x+20=x^2
0=x^2-x-20
x1=5
x2=-4----ez nem megoldása mert negatív
csak az x=5 a jó megoldás