Segítség! Exponenciális+logaritmikus egyenletrendszer. Hogyan lehet ezt megoldani?


I, x a hármas alapú logaritmus x-ediken szorozva y a hármas alapú logaritmus y-adikon =243

II, x a hármas alapú logaritmus y-adikon szorozva y a hármas alapú logaritmus x-edikennel=81


2010. dec. 6. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
x van az x-ediken, vagy az egész logaritmus?
2010. dec. 6. 21:28
 2/5 anonim ***** válasza:

(log_3 x)^x * (log_3 y)^y = 243

(log_3 x)^y * (log_3 y)^x = 81


Osszuk el a két egyenletet egymással!


( (log_3 x)^x ) / ( (log_3 x)^y ) * ( (log_3 y)^y ) / ( (log_3 y)^x ) = 3


Hatványozás azonosságai alapján:

(log_3 x)^(x-y) * (log_3 y)^(y-x) = 3


A logaritmus definíciója után:


x^(x-y) * y^(y-x) = 27.


Én eddig jutottam, nem tudom, hogy ez így jó-e, talán segít elindulni. Várom a véleményeket.

2010. dec. 6. 21:49
 3/5 anonim válasza:
:ooo
2010. dec. 7. 15:39
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi második, én sajna nem jutottam eddig:D
2010. dec. 8. 18:25
 5/5 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok. Most nézem, a feladatot nem is biztos, hogy jól írtam fel.
2010. dec. 9. 16:02