I, x a hármas alapú logaritmus x-ediken szorozva y a hármas alapú logaritmus y-adikon =243
II, x a hármas alapú logaritmus y-adikon szorozva y a hármas alapú logaritmus x-edikennel=81
2010. dec. 6. 21:11
1/5 anonim válasza:
x van az x-ediken, vagy az egész logaritmus?
2/5 anonim válasza:
(log_3 x)^x * (log_3 y)^y = 243
(log_3 x)^y * (log_3 y)^x = 81
Osszuk el a két egyenletet egymással!
( (log_3 x)^x ) / ( (log_3 x)^y ) * ( (log_3 y)^y ) / ( (log_3 y)^x ) = 3
Hatványozás azonosságai alapján:
(log_3 x)^(x-y) * (log_3 y)^(y-x) = 3
A logaritmus definíciója után:
x^(x-y) * y^(y-x) = 27.
Én eddig jutottam, nem tudom, hogy ez így jó-e, talán segít elindulni. Várom a véleményeket.
4/5 A kérdező kommentje:
köszi második, én sajna nem jutottam eddig:D
2010. dec. 8. 18:25
5/5 anonim válasza:
A 2. vagyok. Most nézem, a feladatot nem is biztos, hogy jól írtam fel.