Sziasztok, tudnátok nekem segíteni ebben a feladatban? Odáig értem, hogy 5 cm3 a CO2, de a többi gáz térfogatát, hogyan kell kiszámolni?2017. nov. 26. 16:51
1/2 anonim válasza:
A másik két gáz a H2 és a CO
Reakció egyenlet:
Fő reakció
H2O + C = H2 + CO
Mellékreakció
H2O + CO = H2 + CO2
Tehát a mellékreakció 5%-ban megy végbe
A mellékreakció terméke: 5 cm3 CO2 és hozzá 5 cm3 H2 = 10 cm3
Fő reakció termékei:
100-10 = 90 cm3 --> 90/2 = 45 cm3 H2 és 45 cm3 CO
eredeti gázelegyben a gázok térfogata:
5 cm3 CO2
45 cm3 CO
50 cm3 H2
2/2 A kérdező kommentje:
Most már értem, köszönöm a választ! :D
2017. dec. 1. 21:00