A válasz a megoldókulcs alapján 12 g, de nem tudom, hogyan jön ki. :/2017. júl. 29. 17:41
1/4 anonim válasza:
Ki kell számolni az átlagos moláris tömeget, onnan meg már könnyen ki lehet számolni a tömegét, hisz m=n*M
M(H2)=2 g/mol, M(O2)=32 g/mol
H2 - O2 = 2:1 --> 0,666% H2, 0,333% O2
átlagos M=2*0,666+32*0,333=11,99 g/mol
m=n*m=1mol*11,99g/mol=11,99g (megközelítőleg 12)
2/4 A kérdező kommentje:
Most már értem, köszönöm a választ! De ha gázelegyről van szó, akkor például az oxigén moláris tömege nem csak 16g/mol?
2017. júl. 30. 08:46
3/4 A kérdező kommentje:
Már rájöttem, hogy miért 32 g/mol-al kell számolni! Köszönöm a segítséget! :D
2017. júl. 30. 10:43
4/4 anonim válasza:
O2, ezért nem 16g/mol, hanem 2*16, vagyis 32g/mol.
Egyébként egy másik, talán egyszerűbb módja az átlagos moláris tömeg kiszámolásának az lenne, hogy:
Van összesen 3 mol gázelegy (2:1 arány miatt), kiszámolni, hogy ez hány g --> 2*2+1*32 (2 mol H2, 1 mol O2) --> =4+32=36g a tömege 3 mol-nak --> szóval 36:3=12g a tömege 1 mol-nak, és így kerekebb is lesz a végeredmény.