2016. aug. 31. 15:41
1/1 anonim válasza:
5000 amper az ugye azt jelenti, hogy másodpercenként 5000 coulomb töltés halad át az olvadékon. 1 óra az ugye 3600 másodperc (60*60) ami 5000*3600=18 millió coulomb. Mivel 1 mol töltés az 96500 C, ezért 18 millió C az 18000000/96500=186,53 mol töltés. De mivel az alumínium ionja az 3-szorosan pozitív, ezért 1 mol alumínium keletkezéséhez 3 mol töltésnek kell az olvadékon átáramlania, vagyis 186,53/3=62,18 mol alumínium állítható elő óránként. Viszont mivel nem az anyagmennyiség volt a kérdés, ezért ezt tömegre át kell számolni, amihez csak meg kell szorozni az alumínium moláris tömegével, amit a periódusos rendszerben találsz meg, hogy 27 g/mol, és ezzel beszorozva kijön, hogy m=n*M=62,18 mol * 27 g/mol = 1678,8 g ami kg-ra átszámítva 1,6788 kg. Érthető ez így? A feladat másik felét, majd később oldom meg. Ott az oxigénnel kell számolni, ami meg kétszeresen negatív töltésű, tehát abból meg feleannyi atom válik ki, mint töltés halad át az olvadékon.