Segítséget kérnék a két feladat megoldásában,már nem mostanában tanultam ezért nem nagyon emlékszem hogyan kéne elkezdenem.
A válaszokat előre is köszönöm szépen!
2015. ápr. 9. 19:50
1/3 anonim válasza:
M (Al) = 27 g/mol
M(O) = 16 g/mol
M(Al2O3) = 2*27+3*16= 102 g/mol
102 g anyagban van 2*27=54 g alamónium, akkó
100 g ban van X g
X = 100*54/102 = 52,94 g
C = 54,94%
M(Fe) = 55,85 g/mol
Reakció egyenlet -et most nem írunk csak ilyen gagyikát : Fe2O3 ---> 2 Fe + oxigén , magyarán megmondva a vasból vas lesz ( teccik érteni)
200 tonnának a 70% az 200*70/100=140 t
M(Fe2O3) = 2*55,85+3*16 = 159,7 g/mol
159,7 g anyagból 2*55,85=111,7 g vas
140 t -ból ....... X t
X = 111,7*140/159,7 = 97,92 t vas állítható elő
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, maga biztos tanár lehet
2015. ápr. 9. 22:35
3/3 anonim válasza:
de lehet, hogy igazából Predator. Azok fejlettek, okosak és tisztában lehetnek a kémiával is.