A kérdést sem értem2017. nov. 22. 17:23
1/3 anonim válasza:
9 szám van a buszjegyen.
Az alábbi esetek lehetnek
1-2,1-3,...1-9 =9 db
(2-1 az ugyanaz mint az 1-2 igy azt mar nem számoljuk)
2-3,2-4..2-9=7 db
3-4..3-9=6db
4-5..4-9=5 db
5-6..5-9=4 db
6-7..6-9=3 db
7-8,7-9=2db
8-9=1db
Összesen 37 db különböző 2 lyukú jegy van.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ de nem értem mi az összefüggés a lyukak száma, és hogy hány darab busz jegye lehet.
Ez amivel kiszámoltad a kombinatorikán belül mihez tartozik? Varáció vagy kombináció?
2017. nov. 27. 14:21