4. Bálint gyűjti az elhasznált autóbuszjegyeket. Különválogatja azokat, amelyeken csak 1 lyuk van, külön a kétlyukúakat, külön a háromlyukúakat. Hány különböző kétlyukú jegye lehet?

A kérdést sem értem
2017. nov. 22. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:

9 szám van a buszjegyen.

Az alábbi esetek lehetnek

1-2,1-3,...1-9 =9 db

(2-1 az ugyanaz mint az 1-2 igy azt mar nem számoljuk)

2-3,2-4..2-9=7 db

3-4..3-9=6db

4-5..4-9=5 db

5-6..5-9=4 db

6-7..6-9=3 db

7-8,7-9=2db

8-9=1db


Összesen 37 db különböző 2 lyukú jegy van.

2017. nov. 22. 22:49
 2/3 SimkoL ***** válasza:
1-2,1-3,...1-9 = 8 db !
2017. nov. 23. 05:03
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ de nem értem mi az összefüggés a lyukak száma, és hogy hány darab busz jegye lehet.

Ez amivel kiszámoltad a kombinatorikán belül mihez tartozik? Varáció vagy kombináció?

2017. nov. 27. 14:21