2017. jan. 28. 13:23
1/2 anonim válasza:
v=s/t
Kiszamolod a macsek mennyi idő alatt er a lyukhoz, kiszamolod az eger mennyi idő alatt er a lyukhoz. Amelyik idő a rövidebb az az allat jar jól;)
2/2 anonim válasza:
így van, a v=s/t képletet kell használni, ez a legalapvetőbb összefüggés a fizikában kb.
egér:
s=2m
v=4m/s
t=s/v, azaz 2/4= 0,5s
macska:
s=5m
v=10m/s
t=s/v, azaz 5/10=0,5s
0,5s=0,5s azaz egyszerre érnek az egérlyukhoz. ez valószínűleg azt jelenti hogy nem menekül meg az egér, egyébként jó hülye feladat.mértékegységeket nem írtam az átláthatóság miatt, de te ne hagyd ki őket.