A kisegér 2 méterre a macska vele megegyező irányban 5 méterre van az egérlyuktól amikor észre veszik egymást. Mindketten azonnal rohanni kezdenek a lyuk felé. A macska 10m/s az egér 4m/s nagyságú ssebességgelMegmenekül - e a kisegér?

2017. jan. 28. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:

v=s/t

Kiszamolod a macsek mennyi idő alatt er a lyukhoz, kiszamolod az eger mennyi idő alatt er a lyukhoz. Amelyik idő a rövidebb az az allat jar jól;)

2017. jan. 28. 13:47
 2/2 anonim ***** válasza:

így van, a v=s/t képletet kell használni, ez a legalapvetőbb összefüggés a fizikában kb.


egér:

s=2m

v=4m/s

t=s/v, azaz 2/4= 0,5s


macska:

s=5m

v=10m/s

t=s/v, azaz 5/10=0,5s


0,5s=0,5s azaz egyszerre érnek az egérlyukhoz. ez valószínűleg azt jelenti hogy nem menekül meg az egér, egyébként jó hülye feladat.mértékegységeket nem írtam az átláthatóság miatt, de te ne hagyd ki őket.

2017. jan. 29. 01:40