Exponenciális egyenlet:hogyan kell kiszámítani? 4az x-ediken+1? Vagyis milyen szám kerül a táblázatba, ha x értéke -1, -2,1,2

2017. nov. 21. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Hol az egyenlet? Hol a táblázat?
2017. nov. 21. 17:56
 2/3 anonim ***** válasza:

A leveledből kiderült, hogy nem egyenletről, hanem függvényről van szó. De mi a probléma?

ha x = -1, akkor y = 4^(-1) + 1 = 1 / 4^1 + 1 = 1/4 + 1 = 5/4

ha x = -2, akkor y = 4^(-2) + 1 = 1 / 4^2 + 1 = 1/16 + 1 = 17/16

és így tovább...

2017. nov. 21. 18:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. nov. 21. 18:53