tehát adott ez a függvény: f(x): (6x-5)^x+2
ezt hogyan kell megoldani? köszönöm szépen!
2017. nov. 17. 16:58
2/2 tatyesz válasza:
Mivel x = e^lnx, ezért (6x-5)^x+2 = e^ln((6x-5)^x+2) = e^[(x+2)*ln(6x-5)]
Ennek deriváltja: e^[(x+2)*ln(6x-5)] * [(x+2)*ln(6x-5)]' = (6x-5)^x+2 * [1*ln(6x-5)+(x+2)*6/(6x-5)]
Ellenőrzés: [link]