Matematika deriválás feladat megoldása?


tehát adott ez a függvény: f(x): (6x-5)^x+2

ezt hogyan kell megoldani? köszönöm szépen!



2017. nov. 17. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:
47%
(x+2)*(6x-5)^(x+1)*6
2017. nov. 18. 21:12
 2/2 tatyesz ***** válasza:

Mivel x = e^lnx, ezért (6x-5)^x+2 = e^ln((6x-5)^x+2) = e^[(x+2)*ln(6x-5)]


Ennek deriváltja: e^[(x+2)*ln(6x-5)] * [(x+2)*ln(6x-5)]' = (6x-5)^x+2 * [1*ln(6x-5)+(x+2)*6/(6x-5)]


Ellenőrzés: [link]

2017. nov. 19. 10:20