Mik az alábbiak deriváltjai?


1. 1+e^x/x^2


2. log3(x^2sin(x))


3. 5/x^2-cos(x)+√π



2016. okt. 30. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1.1+(e^x)/(x^2)=(E^x (-2 + x))/x^3

2.=(2 + x Cot[x])/(x Log[3])

3.(5/x^2)-cos(x)+√π=-10/x^3 + Sin[x]

2016. okt. 30. 20:48
 2/2 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a WolframAlpha nevű oldalt:


[link]


Zárójelbe teszed a kifejezést (ha a számláló vagy a nevező többtagú, akkor azokat is), a végére egy ' jelet teszel, és máris elvégzi a számításokat:


[link] input/?i=((1%2Be%5Ex)%2Fx%5E2)%27

2016. okt. 30. 20:56