Kémiai/matematikai feladatban segítene valaki?


Próbálom megoldani, de nem megy.Nem lustaság. Olyas valaki magyarázza aki érti is. Erről a 3 feladatról van szó:

a) Van 4,14 mol CO2. Hány molekula található benne?

b) 8,74×10 a 22.-en db CH4 molekula hány grammot tesz ki?

c) 82 g H2O molekulának mekkora az anyagmennyisége?

Köszönöm!:)


2017. nov. 6. 22:38
 1/1 anonim ***** válasza:

1 mol 6*10^23 molekula.


1)

4,14 mol az 4,14*6*10^23 = 2,484*10^24


2)

8,74*10^22 hány mol?

El kell osztani azzal, hogy 1 molban hány molekula van:


8,74*10^22 / (6*10^23)

10^22-ennel lehet egyszerűsíteni:

= 8,74 / (6*10) = 0,1457 mol


3)

1 mol H2O tömege az 2*(1mol H tömege) + 1*(1 mol O tömege)

Periódusos rendszer alapján 1 mol H tömege 1g, 1 mol O tömege 16g


1 mol H2O tömege 18gramm.


82 gramm akkor 82/18 = 4,56 mol

2017. nov. 7. 10:05