Nem tudok elindulni ebben a matematikai feladatban?


Segítenétek kérlek? Jó lenne nem a szétszorzó módszer szerint, ha lehet másképp is.

Segítségeteket előre nagyon köszönöm.


[link]



2016. okt. 30. 03:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi az a szétszorzó módszer, de először is azt például észreveheted, hogy x=0-ra mindig teljesül.

Utána észreveheted, hogy a tg(x) az sin(x)/cos(x).

És azt is tudjuk, hogy (a/b)^2=(a^2)/(b^2).

Meg egy olyat is tudunk, hogy sin(x)^2+cos(x)^2=1.

2016. okt. 30. 05:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Szétbontod 2 esetre.


Ha x = 0 akkor 0 = 0 * tg^2(x) ez megoldás.


Ha x nem 0 akkor osztasz x-el, majd gyököt vonsz és ezt kapod: tg x = +-1

Ezután pedig számológépet(opcionális), és azt felhasználva, hogy a tangens periódusa 180 fok, megadod a megoldásokat.

2016. okt. 30. 07:02
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket, első kettő!

Viszont nekem ennek az összetett függvénynek a deriváltja kellene. Esetleg tudnátok segíteni abban is?

2016. okt. 30. 13:09