Segítene nekem valaki egy matematikai feladatban?


Ez lenn a feladat :


Egy majomcsapat elbújt egy barlangban. Közülük csak egy volt látható, amely egy közeli fára mászott, Hogy hányan voltak a barlangban, megtudjuk, ha az összes majmok hárommal kisebbített ötödrészének a számát négyzetre emeljük. Hány majom volt összesen?



2016. márc. 29. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:

[(x-3)/5]^2=1


Innen megy tovább ?

2016. márc. 29. 11:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Mind2 oldalból vonj négyzetgyököt, marad:

(x-3)/5=1

--> x-3=5

2016. márc. 29. 11:34
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2016. márc. 29. 11:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem inkább így?

[(x-3)/5]^2 = x-1

2016. márc. 29. 17:33