Ez lenn a feladat :
Egy majomcsapat elbújt egy barlangban. Közülük csak egy volt látható, amely egy közeli fára mászott, Hogy hányan voltak a barlangban, megtudjuk, ha az összes majmok hárommal kisebbített ötödrészének a számát négyzetre emeljük. Hány majom volt összesen?
2016. márc. 29. 11:13
1/4 anonim válasza:
[(x-3)/5]^2=1
Innen megy tovább ?
2/4 anonim válasza:
Mind2 oldalból vonj négyzetgyököt, marad:
(x-3)/5=1
--> x-3=5
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2016. márc. 29. 11:45
4/4 anonim válasza:
Nem inkább így?
[(x-3)/5]^2 = x-1