Valaki elmagyarázza a matekot?


Mindegyik sorozat 1. Hat tagjat kell meghataroznunk,amelyek kozul ketto mar adott. Szamitsd ki a hianyzo elemeket az adott szabaly szerint!

A, az. Elso ket elem kivetelevel mindegyik elem a kozvetlenulelotte levo ket elem szamtani kozepe atlaga

___ ___8,12____ ____

Legyszi nem értem


2017. nov. 6. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Negyedik elem= (8+12)/2= 10

Ötödik elem = (12+10)/2=11

Második elem legyen x! Ekkor a képzési szabály szerint (x+8)/2=12 amiből x=16.

Az első elem legyen y! (Y+16)/2=8 amiből y=0


Két szám számtani kőzepe egyenlő a két szám összegének a felével.

2017. nov. 6. 18:43
 2/4 anonim ***** válasza:

Két elem számtani közepe vagy átlaga azt jelenti, hogy a két elemet összeadod, majd elosztod kettővel.


Ilyenkor visszafelé kell gondolkodni. A 12 átlaga az előtte lévő két számnak, tehát a 12-t kettővel kell megszorozni. Ez 24. Ennek egyik eleme a 8.

Ez hanyadikos feladat amúgy?

2017. nov. 6. 18:47
 3/4 A kérdező kommentje:
8.
2017. nov. 6. 18:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Elírtam a feladtot mert a telefonon gépeltem:


Ötödik elem= (8+12)/2= 10

Hatodik elem = (12+10)/2=11

Második elem legyen x! Ekkor a képzési szabály szerint (x+8)/2=12 amiből x=16.

Az első elem legyen y! (Y+16)/2=8 amiből y=0


Két szám számtani kőzepe egyenlő a két szám összegének a felével.

2017. nov. 6. 19:42