Valaki kérem elmagyarázza nekem ezt matekból?


Tizedikes vagyok és a hatványozást ismételjük, viszont ezt nem értem:

2^10+2^11+2^12 = 2^10 * (1+2+2^2) = 2x7 = 14

______________ ________________ ___ __

2^9+2^10 2^9 x (1+2) 3 3

^ = e jel alatt a hatványt értem

__= ez a törtvonal lesz

Előre is köszönöm a segítséget! :)


2017. szept. 6. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:

lényegében csak az alábbi dolgokat mutatja ez meg=

x^3/x^2=x^(3-2)tehát x ugyan ez szorzással x^3*x^2=x^3*2 tehát x^6. ez ugyan az csak megbonyolítva nagyobb számokkal

2017. szept. 6. 23:31
 2/2 anonim ***** válasza:
a valaszomnal =x^(3+2) véletlenül szorzas jelet irtam :_D
2017. szept. 6. 23:35