Tizedikes vagyok és a hatványozást ismételjük, viszont ezt nem értem:
2^10+2^11+2^12 = 2^10 * (1+2+2^2) = 2x7 = 14
______________ ________________ ___ __
2^9+2^10 2^9 x (1+2) 3 3
^ = e jel alatt a hatványt értem
__= ez a törtvonal lesz
Előre is köszönöm a segítséget! :)
2017. szept. 6. 17:24
1/2 anonim válasza:
lényegében csak az alábbi dolgokat mutatja ez meg=
x^3/x^2=x^(3-2)tehát x ugyan ez szorzással x^3*x^2=x^3*2 tehát x^6. ez ugyan az csak megbonyolítva nagyobb számokkal
2/2 anonim válasza:
a valaszomnal =x^(3+2) véletlenül szorzas jelet irtam :_D