Ezt a kémia számítást levezetné valaki? Nekem 23,1 jött ki de rossznak találom.

Mennyi annak a kétértékű szilárd savnak a moláris tömege, amelynek 30.9 mg-ját 0.0186 mol/dm3 koncentrációjú nátrium-hidroxid-oldattal megtitrálva a fogyás 14.3 cm3?
2017. nov. 5. 12:47
 1/1 Arp Du ***** válasza:

2 mol NaOH reagál 1 mol kétértékű savval


NaOH:

0,0186 mol/dm3 *0,0143 dm3= 0,000266 mol = 2,66*10^-4 mol


ez 0,000133 mol savval reagál

mol.tömeg= m/n= 0,0309 g / 0,000133 mol= 232,3 g/mol

sztem kb. egy tizedesjegyet tévedtél

2017. nov. 5. 19:24