Valaki levezetné nekem ezt?

0,000018=X(négyzet)/0,1-x

2013. ápr. 21. 21:21
 1/1 Silber ***** válasza:

0,000018=x^2/0,1-x

0,000018+x=x^2/0,1

0,0000018+0,1*x=x^2

x^2-0,1x-0,0000018=0


x1=[0,1+((-0,1)^2-4*1*(-0,0000018))^(1/2)]/[2*1]=0,100018

x2=[0,1-((-0,1)^2-4*1*(-0,0000018))^(1/2)]/[2*1]=-0,000018

2013. ápr. 21. 21:36