Bizonyítsd be, hogy n+ 2 szám közül mindig kiválasztható néhány, de legalább három ́ugy, hogy az ̈osszegük osztható legyen n-nel. (? )

Nagyon szépen köszönöm ha valaki segít!

2017. nov. 2. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Ez a kérdés hülyeség. Tehát akkor pl. ha van 10 számom, akkor 8-al kell oszthatónak lennie közülük 3 szám összegének (mert 10 = 8+2 és itt n=8)? Mik lehetnek azok a számok? Mert a feladat nem köti ki, tehát ennyi erővel bármi lehet az a 10 szám, akkor meg úgy határozom meg, hogy teljesítse a feltételt.
2017. nov. 2. 21:36
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudsz ellenpéldát mondani, hogy nem?
2017. nov. 2. 21:42
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Ha én határozom meg a számokat, akkor számtalan ellenpéldát is tudok mondani... Ez a feladat így hülyeség, fogalmazd át.
2017. nov. 2. 23:49
 4/10 anonim ***** válasza:
11%

Pl, ha n=3, akkor 3+2=5 számról beszélünk. Mivel a feladat nem írja milyen számok ezek, ezért legyen a következő 5 szám:


0, 1, 3, 5, 10


Akárhogy próbálom, nem tudok olyan összeget kihozni belőlük, hogy osztható legyen 3-mal...

2017. nov. 2. 23:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Előző válaszoló: 1+3+5=9, az osztható 3-mal. Tuti hogy igaz, be kéne bizonyítani
2017. nov. 2. 23:57
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Cica, ha te kötöd ki a számokat, akkor akármit csinálhatsz velük. Tehát ha van például 10 számod, (amiket te döntesz el hogy melyikek),akkor mondhatjuk azt is hogy mindig 420 többszöröse lesz az első 3 szám összege.


Itt a példa :

666, 34, 120,...


A probléma a kérdéseddel az az hogy nincsenek meghatározva az n számok értékei.

2017. nov. 3. 15:52
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Azért azt megtudhatnám miért kaptam 0% az összes válaszomra?? Én csak segíteni próbáltam, de nem jött össze. Azért még nem kéne az embert lepontozni!
2017. nov. 3. 17:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként indirekt módon bebizonyítható, de mivel lepontoztál, ezért inkább próbáld meg te. Tudod, házi feladat!
2017. nov. 3. 18:41
 9/10 A kérdező kommentje:
én csak elolvastam mi van odaírva: Hasznos volt számodra ez a válasz? mivel nem, arra nyomtam. Semmi gonoszság no para
2017. nov. 4. 12:35
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
36%
Vizsgáld a maradékokat!
2017. nov. 5. 20:45