Nagyon szépen köszönöm ha valaki segít!2017. nov. 2. 21:22
1/10 anonim válasza:
Ez a kérdés hülyeség. Tehát akkor pl. ha van 10 számom, akkor 8-al kell oszthatónak lennie közülük 3 szám összegének (mert 10 = 8+2 és itt n=8)? Mik lehetnek azok a számok? Mert a feladat nem köti ki, tehát ennyi erővel bármi lehet az a 10 szám, akkor meg úgy határozom meg, hogy teljesítse a feltételt.
2/10 A kérdező kommentje:
Tudsz ellenpéldát mondani, hogy nem?
2017. nov. 2. 21:42
3/10 anonim válasza:
Ha én határozom meg a számokat, akkor számtalan ellenpéldát is tudok mondani... Ez a feladat így hülyeség, fogalmazd át.
4/10 anonim válasza:
Pl, ha n=3, akkor 3+2=5 számról beszélünk. Mivel a feladat nem írja milyen számok ezek, ezért legyen a következő 5 szám:
0, 1, 3, 5, 10
Akárhogy próbálom, nem tudok olyan összeget kihozni belőlük, hogy osztható legyen 3-mal...
5/10 A kérdező kommentje:
Előző válaszoló: 1+3+5=9, az osztható 3-mal. Tuti hogy igaz, be kéne bizonyítani
2017. nov. 2. 23:57
6/10 anonim válasza:
Cica, ha te kötöd ki a számokat, akkor akármit csinálhatsz velük. Tehát ha van például 10 számod, (amiket te döntesz el hogy melyikek),akkor mondhatjuk azt is hogy mindig 420 többszöröse lesz az első 3 szám összege.
Itt a példa :
666, 34, 120,...
A probléma a kérdéseddel az az hogy nincsenek meghatározva az n számok értékei.
7/10 anonim válasza:
Azért azt megtudhatnám miért kaptam 0% az összes válaszomra?? Én csak segíteni próbáltam, de nem jött össze. Azért még nem kéne az embert lepontozni!
8/10 anonim válasza:
Egyébként indirekt módon bebizonyítható, de mivel lepontoztál, ezért inkább próbáld meg te. Tudod, házi feladat!
9/10 A kérdező kommentje:
én csak elolvastam mi van odaírva: Hasznos volt számodra ez a válasz? mivel nem, arra nyomtam. Semmi gonoszság no para
2017. nov. 4. 12:35