PekingiKacsa kérdése:

Valaki megoldja nekem ezeket a matek feladatokat?


1.

A csirkék 20%-át elvitte a róka, a maradék 3/4-e (háromnegyede) madárinfluenzában pusztult el. Összesen 120 csirke élte túl a szörnyűségeket.


a) Hány csirke pusztult el madárinfluenzában?

b) Hány csirke maradt a róka látogatása után?

c) Hány csirkét vitt el a róka?

d) Hány csirke volt eredetileg?


2

Nagy úr fizetésemelésben reménykedik. Ha fizetését a két és félszeresére emelnék, és még adnának ezen felül is 10.000 Ft emelést, akkor már csak 5000 forinttal keresne kevesebbet, mint főnöke, Kiss úr. Kiss úr fizetése 290.000 FT. Mennyit keres MOST Nagy úr?



2017. okt. 29. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:

1.

a, 360

b, 480

c, 120

d, 600

2.

(290.000-5.000-10.000)/2,5=110.000

2017. okt. 29. 14:51
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö feladat levezetése, hogy meg is értsd, ne csak másold a házit:


Mivel nem tudjuk mennyi csirke volt kezdetben, ezért x-el helyettesitjük, erre irunk fel egy egyenletet: x*0,8*1/4=120

Rendezed az egyenletet, x=600 jön ki, ennyi csirke volt kezdetben. Utána elkezded megint olvasni a szöveget, azt irja 20%át elvitte a roka: 600*0,2=120 db-ot elvitt (600-120=480 maradt). Ennek a háromnegyede elpusztult: 480*3/4=360 db elpusztult (480-360=120 maradt). Igy minden kérdésre válaszolni is tudsz.:)

2017. okt. 29. 15:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2017. okt. 30. 14:42