Határozzuk meg az (x+2)/-2=(y-11)/7=(z-6)/3 egyenesnek az [x,x] és az [y,z] koordinátasíkokkal való metszéspontját.
Kellene egy kis löket, hogy hogyan kellene megoldanom?
2017. okt. 28. 20:51
1/1 anonim válasza:
Ha az [x,y] akar lenni, akkor értelemszerűen z=0, ezt beírjuk az egyenes egyenletrendszerébe:
(x+2)/(-2) = (y-11)/7 = (0-6)/3, a végére így -2-t kapunk. Innentől kezdve csak ki kell sakkozni, hogy milyen x-re és milyen y-ra lesz az egyenetrendszer többi tagja -2.
Az [y,z] esetén ugyanez, csak x=0-val.