Van egykis gondom a matekkal! Valaki megoldja nekem a feladatokat úgy, hogy levezeti a számolást nekem?


1. feladat: Egy kis üzem 6 egyforma teljesítményü gépe 12 nap alatt gyártaná le a megrendelt csavar mennyiséget. Hány ugyanilyen gépnek kell dolgoznia ahoz, hogy ugyanannyi csavart 4 nap alatt készítsenek el?

2. feladat: Egy kézilabda edzésen 25 tanuló átlag magassága 170 cm. Számolja ki magasságaik összegét!


2012. máj. 18. 18:38
 1/4 A kérdező kommentje:
3. feladat: Számítsa ki azt a 2 pozitív számot, amelyek számtani közepe 8, mértani közepe 4,8!
2012. máj. 18. 18:42
 2/4 anonim válasza:
100%

6 gép - 12 nap

x gép - 4 nap = 12/3 nap.


Harmad annyi idő van, ergó 3x annyi gép kell. tehát 18.


Átlag = értékek összege / darabszáma.

Tehát ha az átlag 170, a dbszám 25, akkor az össz magasság 170*25.

2012. máj. 18. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:

"3. feladat: Számítsa ki azt a 2 pozitív számot, amelyek számtani közepe 8, mértani közepe 4,8!"


Csak fel kell írni a két definíciót.

A két szám A és B


(A+B)/2=8

gyök(A*B)=4,8


A+B=16

A*B=23,04


A*(16-A)=23,04

0=A^2-16A+23,04


másodfokú egyenlet megoldóképletével kiszámolható.

A=1,6

B=14,4

2012. máj. 18. 19:44
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! :)
2012. máj. 19. 06:53