Két korcsolyázó halad egymással szemben. A balról érkező tömege 75 kg, sebessége 36 km/h, a jobbról érkező tömege 79 kg. Amikor találkoznak összekapaszkodnak és így haladnak tovább közösen -0,619 m/s sebességgel. A jobbra mutató irányt tekintjük pozitívnak. Mennyivel változott meg a jobbról érkező korcsolyázó mozgási energiája kJ-ban megadva?2017. okt. 22. 21:57
1/3 A kérdező kommentje:
Már nagyon sokszor újra számoltam, de sehogysem akar kijönni.
Ezekkel az egyenletekkel dolgoztam:
m1*v1+m2*v2=(m1+m2)*v3
Ea=1/2*m2*v2negyzeten
Eb=1/2*m2*v3negyzeten
Az egyenleteim a rosszak? Vagy mindig elszámolom?
2017. okt. 22. 22:00
2/3 anonim válasza:
"m1*v1+m2*v2=(m1+m2)*v3
Ea=1/2*m2*v2^2
Eb=1/2*m2*v3^2 "
v1 = 10 m/s
A balról érkező jobbra megy, és a jobbra mutató irány a pozitív, így ezt kell plusz-al beírni.
75*10 + 79 * v2 = (75+79)*(-0,619)
750 + 79v2 = -95,326
79 v2 = -845,326
v2 = 10,7m/s
Energiák:
előtt:
1/2*79*10,7^2 = 4522,63J
után:
1/2*79*0,619^2 = 15,13J
d = 4507,5J ~ 4,5 KJ
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, kijött így !!! :)
2017. okt. 22. 23:33