Fizika, lendület! Segítesz?

Két korcsolyázó halad egymással szemben. A balról érkező tömege 75 kg, sebessége 36 km/h, a jobbról érkező tömege 79 kg. Amikor találkoznak összekapaszkodnak és így haladnak tovább közösen -0,619 m/s sebességgel. A jobbra mutató irányt tekintjük pozitívnak. Mennyivel változott meg a jobbról érkező korcsolyázó mozgási energiája kJ-ban megadva?

2017. okt. 22. 21:57
 1/3 A kérdező kommentje:

Már nagyon sokszor újra számoltam, de sehogysem akar kijönni.

Ezekkel az egyenletekkel dolgoztam:

m1*v1+m2*v2=(m1+m2)*v3

Ea=1/2*m2*v2negyzeten

Eb=1/2*m2*v3negyzeten

Az egyenleteim a rosszak? Vagy mindig elszámolom?

2017. okt. 22. 22:00
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"m1*v1+m2*v2=(m1+m2)*v3

Ea=1/2*m2*v2^2

Eb=1/2*m2*v3^2 "


v1 = 10 m/s

A balról érkező jobbra megy, és a jobbra mutató irány a pozitív, így ezt kell plusz-al beírni.


75*10 + 79 * v2 = (75+79)*(-0,619)

750 + 79v2 = -95,326

79 v2 = -845,326


v2 = 10,7m/s


Energiák:

előtt:

1/2*79*10,7^2 = 4522,63J

után:

1/2*79*0,619^2 = 15,13J


d = 4507,5J ~ 4,5 KJ

2017. okt. 22. 22:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, kijött így !!! :)
2017. okt. 22. 23:33