Az alábbi feladatnál, mekkora lesz az álló golyó tömege?

[link]



2015. nov. 27. 17:15
 1/2 kori80 válasza:

Impulzusmegmaradás alapján (ami minden ütközésnél érvényesül):

mv1 + Mv2 = mu1 + Mu2


0.5kg * 5m/s + M * 0m/s = 0.5 *(-2m/s) + M * 2m/s


2.5 = 2M - 1


M = 3.5/2 = 1.75 (kg)

2015. nov. 27. 18:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. nov. 27. 18:46