Centrális ütközés energiaveszteség nélkül: m1=3t m2=1t v1=0m/s v2=30m/s Mekkora a két test sebessége ütközés után? (v1'=? , v2'=? )

2012. ápr. 2. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyrészt érvényes az energiamegmaradás


1/2*m1v1^2+1/2*m2v2^2=1/2*m1v'1^2+1/2*m2v'2^2


Másrészt a lendületmegmaradás


m1v1+m2v2=m1v'1+m2v'2


Beírod, amit tudsz:


900 = 3*v'1^2+v'2^2

30=3*v'1+1*v'2


2 egyenlet 2 ismeretlen. Mondjuk alsóból kifejezed v2-őt

v'2=30-3*v'1 beírod a fölsőbe, ami egy 2. fokú egyenlet, és már csak meg kell oldani.

900 = 3*v'1^2+(30-3*v'1)^2

2012. ápr. 2. 20:32