Nem igazán értem. Annyit tudok, hogy a megoldás I2=3*I1
Tudom, hogy a kocsi sebessége háromszor mint a teherautóé, és ezért a lendülete is háromszor akkora, mert lendület= tömeg * sebesség. De ha négyszer nagyobb a tömege a teherautónak, az nem növeli meg a lendületét? Vagy most mi van? O.o
2016. máj. 3. 16:45
1/1 anonim válasza:
Szerintem rossz a megoldás. A tömeg is megnöveli a lendületet.
lendület= tömeg * sebesség
I1=m1*v1
I2=m2*v2
m1=4m2
v1=(1/3)*v2
behelyettesítve:
I1=m1*v1=4m2* (1/3)v2
I1= (4/3)I2 vagy
3I1=4I2