Egy teherautó tömege négyszer nagyobb, sebessége pedig harmada egy másik autóénak. Mit tudunk a lendületükről?


Nem igazán értem. Annyit tudok, hogy a megoldás I2=3*I1

Tudom, hogy a kocsi sebessége háromszor mint a teherautóé, és ezért a lendülete is háromszor akkora, mert lendület= tömeg * sebesség. De ha négyszer nagyobb a tömege a teherautónak, az nem növeli meg a lendületét? Vagy most mi van? O.o



2016. máj. 3. 16:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz a megoldás. A tömeg is megnöveli a lendületet.


lendület= tömeg * sebesség

I1=m1*v1

I2=m2*v2


m1=4m2

v1=(1/3)*v2


behelyettesítve:

I1=m1*v1=4m2* (1/3)v2

I1= (4/3)I2 vagy

3I1=4I2

2016. máj. 3. 18:44