Dauvid kérdése:

Tudnátok segíteni az alábbi fizika feladatban?


Egy gázpalackban eredetileg 50 dm3 térfogatú, 30 MPa nyomású, 10 °C-os hélium volt. A tartályból a gáz 60%-át elhasználták, közben a hőmérséklet 22 °C-ra nőtt. Mekkora lett a palackban maradt gáz nyomása?

Előre is köszi!



2017. okt. 22. 14:45
 1/1 anonim ***** válasza:

p*V = n*R*T


R = p*V/n*T állandó


V nem változott, így


p1/(n1*T1) = p2/(n2*T2)

üösszefüggész lehet használni.

A kérdés p2:


p2 = p1*(n2*T2)/(n1*T1)


p2 = p1 * n2/n1 * T2/T1


n2/n1 = 0,4

T2/T1-et ki tudod számolni, csak át kell váltani Kelvinre.

Behelyettesítesz és megvan a válasz.

2017. okt. 22. 15:41