Egy gázpalackban eredetileg 50 dm3 térfogatú, 30 MPa nyomású, 10 °C-os hélium volt. A tartályból a gáz 60%-át elhasználták, közben a hőmérséklet 22 °C-ra nőtt. Mekkora lett a palackban maradt gáz nyomása?
Előre is köszi!
2017. okt. 22. 14:45
1/1 anonim válasza:
p*V = n*R*T
R = p*V/n*T állandó
V nem változott, így
p1/(n1*T1) = p2/(n2*T2)
üösszefüggész lehet használni.
A kérdés p2:
p2 = p1*(n2*T2)/(n1*T1)
p2 = p1 * n2/n1 * T2/T1
n2/n1 = 0,4
T2/T1-et ki tudod számolni, csak át kell váltani Kelvinre.
Behelyettesítesz és megvan a válasz.