Mi ennek a fizika feladatban a megoldása és a magyarázata?


Vízszintes talajon csúszó, m=0,5kg tömegű test és a talaj közti csúszási és tapadási surlódása egyaránt 0,4. Amikor a test sebessége v0=20m/s, akkor a sebesség irányával megegyező F=3N nagyságú erővel húzzuk. Hol lesz a test 15s múlva? Hol lesz a test 15s múlva, ha a húzóerő csak 1N?

Előre is köszönöm!:)



2017. szept. 14. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Newton ii. törvénye:F=m*a

Itt fellép a húzóerő és a csúszási súrlódási erő.

Ezért:F-S=m*a

F=3N

S=mű*m*g=0,4*0,5*10=2N

F-S=1N

m*a=1N, ezért a=2m/s^2

15s alatt a test felgyorsul 20+15*2=50m/s sebességre.

egyenes vonalú egyenletesen változó mozgások esetén a megtett út=átlagsebesség * eltelt idő.

itt az átlagsebesség: (20+50)/2=35m/s

megtett út:s=v*t=35*15=525m

Válasz:525m re lesz a kezdőponttól.


Ha a húzóerő 1N akkor a feladat pontosan ugyanaz csak az F-S különbség -1 lesz tehát a test lassulni fog.

2017. szept. 15. 22:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm már sikerült!
2017. szept. 16. 11:14