2 a 26-odikon - 2 a 23-adikon
------------------------------ = x/9
2 a 26-odikon + 2 a 23-adikon
Bocsi h csak ilyen bénán tudtam kiírni. :)
Nekem -1 lett a megoldás...
2017. okt. 11. 18:22
1/5 A kérdező kommentje:
a szaggatott vonal a törtet jelzi..
2017. okt. 11. 18:23
2/5 anonim válasza:
A számlálóból és a nevezőből is kiemelhető 2^23:
számláló: 2^23*(2^3-1)
nevező: 2^23*(2^3+1)
Látható, hogy ez a tört egyszerűsíthető 2^23-nal, tehát:
számláló: 2^3-1=8-1=7
nevező: 2^3+1=8+1=9
Tehát a végeredmény: 7/9, ez lesz az egyenlet baé oldala:
7/9 = x/9, erre 7=x a megoldás.
3/5 anonim válasza:
Ahogy az első válaszoló is írta:
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
Én így bontottam fel:
2 a 23-ikon * (1+2 a 3-ikon)
Eszembe nem jutott volna h másképp bontsam fel.
Ez a GeoGebra oldal meg nem is rossz! :)
2017. okt. 12. 16:46
5/5 A kérdező kommentje:
ÓÓ én barom állat! :D Úgy csináltam ahogy az első válaszoló írta, azt nem h simán kiszámoltam volna inkább még tovább bonyolítottam magamnak.... Hogy lehetek ekkora mesüge? :D
2017. okt. 12. 16:53