Fizikában hogyan kell ezt kiszámolni? #university


Egy kiskocsi az ábrán látható módon vízszintes lapon mozog. Egy kötelet kötünk rá, melyet

egy csigán keresztül egy súlyhoz kötünk. A kiskocsi tömege 1 kg, a súly tömege _______kg. A kiskocsi

gyorsulása 8,584 m/s^2, a kötélero nagysága ___________ . Álló helyzetbol indult, ami után az súly

3,6 métert süllyedt, akkor a súly sebessége______



2017. okt. 10. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ábra?

Nincs kedvem elképzelni!

2017. okt. 10. 22:41
 2/3 A kérdező kommentje:
2017. okt. 10. 22:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs súrlódáás, akkor összesen 2 erő van.

A nehézségi, ami húzza a súlyt, és a kötélerő.

Fn és K-val jelölöm.


A súlyra ható erők:

Fn - K = m(súly)*a(súly) (1)

Fn = m(súly)*g

A kocsira csak a kötélerő hat:

K = m(kocsi)*a(kocsi) (2)


Mivel össze vannak kötve, így

a(kocsi)=a(súly)


A 2. egyenletből megvan m és a, K-t ki tudod számolni.

Beírod az elsőbe, ott egy ismeretlen van m(súly).


3,6 méter süllyedést kiszámolod, hogy ezzel a gyorsulással mennyi idő alatt tett meg.


s = a/2*t^2

t = gyök(2s/a)

v=a*t

2017. okt. 11. 09:31