Legyenek A és B független események, P(A)=0,62 , P(B)=0,34 . Ekkor P( A ¯−B )=?
A kérdésbe "A vonás(negált)" van.
köszi!
2017. szept. 29. 19:11
1/4 anonim válasza:
Az A negált azt jelenti, hogy "nemA". A valószínűségszámításnál az összegnek mindig 1-nek kell lennie. Ha azt nézzük, hogy P(A)=0,62 akkor az P(Anegált)=1-0,62. Ha ezt kivonod, akkor 0,38-at kapsz.
Tehát: P(Aneg-B)= P(0,38-0,34)=0,04
2/4 tatyesz válasza:
Az első válasz rossz. (Bár vannak benne igaz részek.)
Tétel: Ha A és B független, akkor A¯ és B is független, ezért P(A¯B)=P(A¯)P(B)
Azonosság: P(A-B)=P(A)-P(AB)
Azonosság: P(A¯)=1-P(A)
Ezért: P(A¯-B)=P(A¯)-P(A¯B)=P(A¯)-P(A¯)P(B)=1-P(A)-(1-P(A))P(B)=1-0,62-(1-0,62)*0,34=0,2508
3/4 anonim válasza:
Bocsánat, tényleg igaza van. Két éve tanultam már, úgy emlékeztem így kell. Ne haragudj, remélem nem lett rossz miattam a házid.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2017. szept. 30. 16:27