Ezt a feladatot hogy kell kiszámolni?


Legyenek A és B független események, P(A)=0,62 , P(B)=0,34 . Ekkor P( A ¯−B )=?


A kérdésbe "A vonás(negált)" van.


köszi!



2017. szept. 29. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Az A negált azt jelenti, hogy "nemA". A valószínűségszámításnál az összegnek mindig 1-nek kell lennie. Ha azt nézzük, hogy P(A)=0,62 akkor az P(Anegált)=1-0,62. Ha ezt kivonod, akkor 0,38-at kapsz.


Tehát: P(Aneg-B)= P(0,38-0,34)=0,04

2017. szept. 29. 20:06
 2/4 tatyesz ***** válasza:
100%

Az első válasz rossz. (Bár vannak benne igaz részek.)


Tétel: Ha A és B független, akkor A¯ és B is független, ezért P(A¯B)=P(A¯)P(B)

Azonosság: P(A-B)=P(A)-P(AB)

Azonosság: P(A¯)=1-P(A)


Ezért: P(A¯-B)=P(A¯)-P(A¯B)=P(A¯)-P(A¯)P(B)=1-P(A)-(1-P(A))P(B)=1-0,62-(1-0,62)*0,34=0,2508

2017. szept. 30. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, tényleg igaza van. Két éve tanultam már, úgy emlékeztem így kell. Ne haragudj, remélem nem lett rossz miattam a házid.
2017. szept. 30. 15:16
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2017. szept. 30. 16:27