Milyen számjegyre végződik n eleme N+ szám esetén:
a) 10n+4
b) 10n+32
c) 5n+1?
2016. okt. 13. 16:07
2/6 anonim válasza:
10n mindig 0-re végződik, és ehhez adod a többi számot.
5n vagy 5-re, vagy 0-rá végződik.
3/6 A kérdező kommentje:
#1 Hogyan kell kiszámolni, hogy azok jöjjenek ki amiket te írtál?
2016. okt. 13. 17:17
4/6 anonim válasza:
#2 megírta... Nem olvasod??? Itt van: " 10n mindig 0-re végződik" Ez az első kettőre. A harmadikra meg az alatta levő állítás.
5/6 A kérdező kommentje:
Az első kettő miért pont 0-ra végződik, az utolsó meg miért 5-re?
2016. okt. 13. 18:06
6/6 anonim válasza:
Ha 10-zel szorzol meg valamit, akkor lényegében "a szám után írsz egy 0-t", nem?
A c) feladatban pedig nézd meg a szorzótáblát, 5*0=0, 5*1=5, 5*2=10, 5*3=15, 5*4=20, stb-stb.. Mindig csak 0-ra vagy 5-re végződik.