Ezt a feladatot hogyan kell kiszámolni/megcsinálni?


Milyen számjegyre végződik n eleme N+ szám esetén:

a) 10n+4

b) 10n+32

c) 5n+1?



2016. okt. 13. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

a) 4

b) 2

c) 1 vagy 6

2016. okt. 13. 16:21
 2/6 anonim ***** válasza:

10n mindig 0-re végződik, és ehhez adod a többi számot.

5n vagy 5-re, vagy 0-rá végződik.

2016. okt. 13. 16:55
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 Hogyan kell kiszámolni, hogy azok jöjjenek ki amiket te írtál?
2016. okt. 13. 17:17
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 megírta... Nem olvasod??? Itt van: " 10n mindig 0-re végződik" Ez az első kettőre. A harmadikra meg az alatta levő állítás.
2016. okt. 13. 17:31
 5/6 A kérdező kommentje:
Az első kettő miért pont 0-ra végződik, az utolsó meg miért 5-re?
2016. okt. 13. 18:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha 10-zel szorzol meg valamit, akkor lényegében "a szám után írsz egy 0-t", nem?

A c) feladatban pedig nézd meg a szorzótáblát, 5*0=0, 5*1=5, 5*2=10, 5*3=15, 5*4=20, stb-stb.. Mindig csak 0-ra vagy 5-re végződik.

2016. okt. 13. 18:10